POZOR na falošných asistentov sčítania!

Sčítanie obyvateľstva sa naplno rozbehlo a svoju šancu sa snažia využiť aj podvodníci napriek tomu, že platia prísne protipandemické opatrenia.

 
Nezabúdajte, že sčítanie prebieha ELEKTRONICKY a to od 15.02.2021 do 31.03.2021. Ako sa sčítať sa dozviete na stránke www.scitanie.sk. Je potrebné zdôrazniť, že sčítanie obyvateľov sa realizuje tak, že obyvateľ sa sčíta sám vyplnením elektronického formulára. Žiaden sčítací asistent ani sčítací komisár obyvateľa do 31.03.2021 NENAVŠTEVUJE.
 
Asistované sčítanie bude prebiehať až po 1. 4. 2021 a obyvatelia budú vopred informovaní.
 
POZOR NA FALOŠNÉ TELEFONÁTY " SČÍTACÍCH KOMISÁROV"
 
V súvislosti so sčítaním obyvateľov, domov a bytov sa objavili prípady, keď dôchodcov telefonicky kontaktovali podvodníci vydávajúci sa za sčítacích komisárov. Ak ste obdržali takýto telefonát, choďte na políciu.
 
POZOR NA FALOŠNÝCH "SČÍTACÍCH KOMISÁROV", KTORÍ VÁM ZAKLOPÚ NA DVERE
 
Do domu nikoho pod zámienkou sčítania nepúšťajte. Žiaden sčítací asistent ani sčítací komisár obyvateľa v týchto dňoch nenavštevuje. Pokiaľ sa s takouto osobou/osobami stretnete, okamžite kontaktujte políciu. Ide o podvod. Najmä seniori by mali byť opatrní aj pri sčítaní obyvateľov a dávať si pozor na podvodníkov. Mobilní asistenti, ktorí majú pomôcť najmä imobilných občanom, budú chodiť až od 1. apríla, a to len vtedy, ak o asistované sčítanie občania sami dopredu telefonicky požiadajú.